Aed-ploomisort
Aed-ploomipuu 'Jubileum'
Prunus domestica ‘Jubileum’
Valmimise- ja korjamise aeg: augusti lõpp septembri algus
Vili: suur või väga suur, piklikovaalne, pruunikaspunase värvusega. Viljaliha on valkjaskollane, keskmise tihedusega, mahlane, magus, väga hea maitsega. Luuseeme on lahti
Saagikus: väga saagikas
Säilivus, kasutamine: hea värskelt tarbimiseks, kompotiks ja moosiks
Puu kasvuomadused: nõrga– või keskmise kasvuga, pikliku võraga
Talve- ja haiguskindlus: talvekindlus suhteliselt nõrgavõitu. Haiguskindlus on hea
Nõuded kasukohale: ploomipuud armastavad valget, päikeselist, külmade tuulte eest varjatud kasvukohta. Muldade suhtes väga nõudlikud ei ole, sobivad ka nõrgalt happelised või neutraalsed mullad, kasvavad ka lubjarikkas mullas. Eelistavad mõõduka niiskusega hästi õhustatud kergemaid toitaineterikkad muldi.
Istutusauk peab olema piisavalt suur, 80×100 cm. Vahekaugus istutamisel on 3-4 meetrit. Istikud toestada. Kõige parem on kasvukoht valmistada ette sügisel, kaevata auk valmis, lisada kompostmulda ja väetist. Istutamine jätta kevadeks.
Parimad tolmuandjad: isetolmelmine rahuldav, parim tolmuandja ‘Victoria‘
Hooldus: loe lisaks ‘Viljapuude pritsimine ja hooldamine‘
Lõikamine ja väetamine: lõika ploomipuud igal aastal juuli lõpus/augusti alguses alates järgmisest aastast pärast istutamist – võid lõigata ka siis kui viljad on küljes, parandab ploomide värvumist ja maitseomadusi.
Lõika viimase aasta juurdekasvu vähemalt poole võrra tagasi, tagades sellega, et puu jõuab järgmiseks aastaks kasvatada uued õiepungad.
Hoia puud hõreda ja madalana. Talub tugevat tagasilõikust ning harvendamist.
Ploomipuude lupjamine lubiväetisega kas sügisel või kevadel on kogu saagikuse aluseks.