Viinapuu sort

Harilik viinapuu 'Supaga'

Harilik viinapuu 'Supaga'

Vitis vinifera ‘Zilga’

KÜTTETA KASVUHOONESSE või tuulte eest varjatud kasvukohta. Avamaal kasvatamisel ei pruugi marjad valmida ja jäävad hapuks 

Valmimise- ja korjamise aeg: septembri alguses, päikesepaistelisel suvel isegi augusti lõpus

Viinapuu õisikut ja vilikonda ei ole botaaniliselt korrektne nimetada ‘kobaraks’.  ‘Kobar’ tähistab lihtsa ehitusega õisikut ja vilikonda, nagu see on näiteks sõstardel. Viinapuudel on enamsti liitõisik ja -vilikond, mida botaanikud nimetavad pööriseks. Kasutatakse ka sõna tari sõna vilikond kasutamise asemel (‘Viinamarjaraamat’ 2012, autor Jaan Kivistik)

Vili: ümarad, keskmise suurusega, marja kaal on umbes 2,5-4 g, valkjaskollased ning äärmiselt aromaatse magusa maitsega, kaetud vähese tuhmi kirmega. Viljaliha konsistents veidi sültjas ja vähesel määral tunda labrusca- vürtsi. Suhkrusisaldus marjades võib tõusta kuni 28%-ni.

Saagikus: väga hea

Säilivus, kasutamine: veiniks (vähem kvaliteetne vein), mahlaks ja lauamari

Kasvuomadused: väärtuseks hiline kevadine areng, mis vähendab öökülmade kahjustuse ohtu (A, B ja C suvesoojuse tsoonis). Vajab viljade lõpliku valmimiseni pikemat aega. Vajab kerget talvekatet ja kindlasti paaril istutusjärgsel aastal.

Kütteta kasvuhoones valida põhjapoolne seina äär.

Mulla suhtes on viinapuu vähenõudlik. Eelistab parasniisket, nõrgalt happelist kuni nõrgalt aluselist mulda, optimaalne mulla pH vahemik on 6-7,5.

Taimede istutuskaugus seinast peaks olema vähemalt 0,3m, vahekaugus taimede vahel 1-1,5m. Üks viinapuu vajab minimaalselt 1-2m² kasvupinda.

Sortide valimisel võtke arvesse Eesti suvesoojuse andmeid ja sortide kirjelduses kasvukoha soovitusi, kas sort sobib avamaale lõunakallakule/lõunaseina äärde või kütteta kilekasvuhoonesse

Talve- ja haiguskindlus: hiline kevadine areng vähendab öökülmakahjustuse ohte. Hea talve- ja haiguskindlusega, kannatab kuni – 25 kraadi.

Hooldus: Soovitatav on piirata kobarate arvu, jättes mitte rohkem kui 15 kobarat.

Kevadel viinapuud mitte lõigata, siis on viinapuudel tugev mahlajooks. Väga hea ülevaate viinapuude istutamisest, hooldusest ja katmisest saab Roogoja talu kodulehelt.

Sulle võivad meeldida ka need viinapuu sordid ...

Scroll to Top
kambek.ee logo
Privaatsustingimuste ülevaade

Kasutame küpsiseid, et aidata teil tõhusalt navigeerida ja teatud funktsioone täita. Üksikasjalikku teavet kõigi küpsiste kohta leiate allpool iga nõusolekukategooria alt.

Küpsised, mis on liigitatud kui Vajalikud", salvestatakse teie brauserisse, kuna need on olulised saidi põhifunktsioonide võimaldamiseks ja on vaikimisi alati aktiivsed. Loe privaatsustingimusi.

Samuti kasutame kolmandate osapoolte küpsiseid, mis on algseadetes lubatud ja aitavad meil analüüsida, kuidas te seda veebisaiti kasutate, salvestada teie eelistusi ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Need küpsised salvestatakse teie brauserisse ainult teie eelneval nõusolekul.

Vasakul menüüs saate keelata kolmanda osapoole küpsised, kuid nende keelamine võib teie sirvimiskogemust veebilehel mõjutada.