Ilupõõsas

Jaapani ebaküdoonia 'Rasa'

Chaenomeles japonica ‘Rasa’

Õis: õied on telliskivipunased, alustab õitsemist väga varakult. 

Õitsemise aeg: mai algus

Lehed: läikivad sügavrohelised lihtlehed

Vili: viljad on söödavad. Valmimata vili on tumeroheline, valmimisel muutub vili kollaseks ja tekib ebaküdooniale omane aroom. Viljad on suured ja ümmargused (mõnikord kergelt pirnja kujuga), üsna siledad ja küllaltki ühtlase suurusega, punaste pinnakatte täppidega, kaetud vahaga ning valminuna eralduvad üsna kergelt.

Valmimise- ja korjamise aeg: valmivad septembri alguses, on viljade valmimise poolest üks varajasemaid sorte.

Saagikus: saagikas. Õiepungad, mis on maale lähemal, reeglina külmast ei kahjustu, taim õitseb ja kannab vilju igal aastal.

Kasvuomadused: põõsas on asteldeta ja keskmine madalapoolse kõrgusega, üsna maadjas ja madal. 

Nõuded kasvukohale: valguslembene kuid talub ka kerget varju. Päikesepaisteline avatud koht on ebaküdoonia jaoks parem kui vari, kus nad kasvavad halvasti. Sellel kultuuril on külmakindlus reeglina keskpärane, külmadel talvedel üheaastased võrsed saavad külma. Sellepärast on soovitav ebaküdoonia jaoks valida koht, kuhu talve jooksul koguneb piisavalt lund, mis kaitseb tugevate külmade eest (alla -30 °С). Kasvab paremini värsketel viljakatel muldadel, talub hästi kuivust ja pügamist.

Talve- ja haiguskindlus: hea talve- ja haigusekindlusega, resistentne lehehaiguste suhtes, kuid keskmise vastupidavusega puuviljamädaniku nakkuse suhtes.

Märkused: laieneb juurevõsundite abil. Paljundamise ja hooldamise kohta loe lisaks ‘Väike ebaküdooniaraamat’

Jaapani ebaküdoonia 'Rasa'

Müüdud

Sulle võivad meeldida ka need ilupõõsad ...

Scroll to Top